Mesafeli satış sözleşmesi

(VAROLTEKSTİL) Varol Tekstil Turizm Gıda Mob.San.Tic.Ltd.Şti.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

1.      SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Unvan               : Varol Tekstil Turizm Gıda Mob.San.Tic.Ltd.Şti

  (Sözleşme içinde VAROL TEKSTİL olarak anılacaktır)

Adres                          : Pamukkale yolu 10.km Varol Tekstil Pamukkale / DENİZLİ
Telefon                       : (0 850) 302 70 70
Fax                             : 
E-posta adresi             : info@varoltekstil.com & varoltekstil@hs03.kep.tr

Ticaret Sicil No          : 16694

Mersis No                   : 0923 00 64 5680 0014

Vergi Dairesi              : Saraylar VD

Vergi No                    : 923 0064 568

Müşteri Hizmetleri     : (0850 ) 302 70 70

Ürün iade adresi         : Teslim edilen ürüne ait sevk irsaliyesinde yazılı firma ve bu firmanın adresi

(Şikayet, itiraz ve cayma bildirimleri için yukarıdaki iletişim bilgileri kullanılabileceği gibi, www.varoltekstil.com adresinde bulunan “hedefe mesaj”, “direk mesaj” bölümleri de kullanılabilir.)

 

2.      ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Adı / Unvanı              :                                  (Sözleşme içinde kısa ALICI olarak anılacaktır) 
Teslimat Adresi          : 
Telefon                       : 
E-posta                       : 
IP adresi                     :

 

3.      SÖZLEŞMENİN KONUSU

Alıcının, satıcıya ait www.varoltekstil.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, özellikleri ve satış fiyatı bu metinde belirtilen ürünün satışı, bedelinin ödenmesi ve teslimine ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

4.      SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE FİYATLAR

4.1.   Sözleşme konusu ürünlerin adı, temel özellikleri, cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli, rengi, vergiler ve nakliye bedeli (adet x birim fiyat olarak) bu metinde belirtildiği gibidir. Bu bedellere başkaca herhangi bir ilave olmayacaktır. Alıcının, kredi kartının sağladığı taksit imkanlarından faydalanması halinde ortaya çıkacak faiz ve ücretlerin ürün bedeliyle ve Varoltekstil’la hiçbir ilgisi yoktur.

.....

.....

4.2.   Detaylı bilgilere https://www.varoltekstil.com adresinden ulaşılabilecektir.

 

5.      GEÇERLİLİK SÜRESİ

Belirtilen fiyatlar, sözleşme taraflarca ifa olunana veya feshedilene kadar geçerlidir.

 

6.      ÖDEMELER VE TESLİMAT

6.1.   Ödeme sipariş aşamasında kredi kartı ile yapılacaktır.

6.2.   Sipariş işlemi ödemenin yapılması ile tamamlanmış sayılır. Sipariş, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra en kısa sürede anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilecektir.

6.3.   Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

6.4.   Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması durumunda Varoltekstil edimini yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Varoltekstil'a geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de Alıcı'ya aittir. 

6.5.   Aynı şekilde, sözleşme konusu ürün, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Varoltekstil sorumlu tutulamaz.

6.6.   Teslimat aşağıdaki bilgiler çerçevesinde yapılacaktır.

6.6.1.     Teslimat adresi           :

6.6.2.     Teslim edilecek kişi    :

6.6.3.     Fatura adresi   :

 

7.      GARANTİ VE MONTAJ

7.1.   Alıcı satın aldığı ürünün –gerekmesi halinde- montajını kendisinin yapacağını ve bu montaj sırasında ürünün zarar görmesi halinde bu zarardan kendisinin sorumlu olacağını kabul etmektedir.

7.2.   Sözleşme konusu ürünlerin (cayma hakkı süresi geçtikten sonra) arızalanması veya üründe açık veya gizli ayıpların ortaya çıkması halinde ürünler, yetkilisi servislere gönderilecektir.

 

8.      CAYMA HAKKI

8.1.   Alıcı, sözleşme konusu ürünün belirttiği adrese tesliminden itibaren on dört gün içinde (AŞAĞIDAKİ BELİRTİLEN İSTİSNALAR ÇERÇEVESİNDE) herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ürünü almaktan vazgeçebilir, aldığı ürünleri iade ederek, ödediği bedelleri geri alabilir.

8.2.   Varoltekstil, alıcının cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde sözleşmeye konu ürün karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapılması veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini istemeyeceğini, cayma bildiriminin ve ürünün ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde ürün bedelini iade edeceğini taahhüt eder.

8.3.   Cayma ve iade bildirimi, bu süre içinde; Varol Tekstil Turizim Gıda Mob.San.Tic.Ltd.Şti  Pamukkale Yolu üzeri 10.km varol tekstil PAMUKKALE/DENİZLİ adresine, (0 850) 302 70 70 nolu telefona veya musteri@varoltekstil.com & tesekkurlermodern@hs01.kep.trşeklindeki mail adreslerine veya www.varoltekstil.com adresinde bulunan “hedefe mesaj”, “direk mesaj” bölümlerine iletilecektir.

8.4.   Alıcı, ürün iade hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde iade edeceği ürünleri kendisine ürünlerle birlikte iletilen SEVK İRSALİYESİNDE YAZILI FİRMAYA VE FİRMANIN ADRESİNE göndermek zorundadır.

8.5.   Ürünler, ürünlerin tüketiciye gönderildiği kargo firması ile ücretsiz olarak iade edilebilir/gönderilebilir. Başka bir kargo şirketinin tercih edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır. Ürünlerin doğrudan sevk irsaliyesinde yazılı adrese 14 gün içinde gönderilmesi de cayma bildirimi anlamına gelir.

8.6.   Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

8.7.   Cayma hakkının kullanılması halinde, 395 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcıya gönderilen faturadaki ve ürün iade formundaki ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra Varoltekstil'e (ürünlerle birlikte) gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı siparişlerinde alıcı KDV ödemediği için, gümrükte almış oldukları ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.

8.8.   İade işlemlerinin sağlıklı, sorunsuz ve süresinde yapılabilmesi için alıcı, cayma bildirimi ve iade talepleriyle birlikte takip numarasını da bildirmekle yükümlüdür. Varoltekstil, takip numarası bildirilmeyen iade işlemlerindeki gecikmelerden ve aksamalardan sorumlu değildir.

8.9.   İade edilen ürünler, varsa hediyesi, tüm aksesuarları ve orijinal paketiyle birlikte gönderilmelidir.

 

9.      CAYMA VE ÜRÜN İADE HAKKININ İSTİSNALARI

9.1.   KKTC ve yurtdışı siparişlerinde, her ne şekilde olursa olsun gümrükten teslim alınmayan ürünler için alıcıların cayma hakkı bulunmamaktadır.

9.2.   Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve geçme ihtimali bulunan ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

9.3.   Alıcının elindeyken, alıcının kusuruyla hasar görmüş ürünlerle ilgili cayma hakkı kullanılamaz.

9.4.   Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış ve ambalajının bozulmamış olması şartına bağlıdır. 

9.4.1.     Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren kulaklık, ateş ölçer, mayo, bikini, iç çamaşırı gibi ürünler

9.4.2.     Tek kullanımlık ürünler

9.4.3.     Her türlü yazılım ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler

9.4.4.     Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (İşletim sistemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

9.4.5.     Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)

9.4.6.     Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri

9.4.7.     Telefon kontör siparişleri

9.5.   Cayma hakkı istisnaları kapsamındaki ürünlerin iade edilmesi durumunda, VAROL TEKSTİL birimlerine ulaşan ürünlerin, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olduğunun tespit edilmesi halinde bu durumdaki ürünlerin bedelleri, toplam ürün bedelinden mahsup edilerek iade yapılır. Şayet başka ürün yoksa herhangi bir bedel iadesi yapılmaz ve ürün alıcıya geri gönderilir.

9.6.   VAROL TEKSTİL birimlerine ulaşan ürünlerin eksik olup olmadığı, aynı şekilde ürünlerle birlikte gönderilen faturaya veya forma uygun olup olmadığı ve ulaşan ürünlerin durumu kargo ambalajlarının açılması aşamasında tutanakla tespit edilir. İade ve ödeme şartları da bu tutanağa göre belirlenir.

9.7.   Alıcının cayma ve ürün iade hakkını kullanması halinde, yukarıda belirtilen şekilde düzenlenmiş faturayla birlikte VAROL TEKSTİL’a ulaşan iade ürün, mevzuata ve bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde geçerli bir iade olarak kabul edilir. Bu durumda VAROL TEKSTİL, en geç on dört gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli alıcıya hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

9.8.   Ürün bedelinin kredi kartı ile ödendiği durumlarda iade de kredi kartına yapılır. Bu iade, ürün bedelinin ödenmesi aşamasındaki gibi (aynı miktarda ve taksitlerde) yapılır. Bu iadenin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

9.9.   İadeye ilişkin detaylı bilgilere ve belgelere https://www.varoltekstil.com adresli web sitesinden ulaşılabilir, alıcının bilgisayarına indirilebilir.

 

10.  KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

10.1.     Alıcı, VAROL TEKSTİL’la paylaştığı kişisel verilerinin; VAROL TEKSTİL ve tedarikçiler tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve VAROL TEKSTİL ve tedarikçilerinin sözleşme ve yasadan doğan sorumluluklarını eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirebilmesi, alıcının hukuki ve ticari güvenliğinin temini, sunulan ürün ve hizmetlerin alıcının beğeni, alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sunulabilmesi, keza alıcıya sunulan hizmet kalitesinin artırılması, VAROL TEKSTİL’un ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi, uygulanması, insan kaynakları politikalarının belirtilenmesi amacıyla, VAROL TEKSTİL tarafından www.varoltekstil.com adresli internet sitesi vasıtasıyla veya çağrı merkezi veya tedarikçileri vasıtasıyla sözlü olarak, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen şartlar ve amaçlar dahilinde toplandığını/toplanacağını, işlendiğini/işleneceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

10.2.     Diğer yandan alıcı, VAROL TEKSTİL bünyesinde toplanan kişisel verilerinin, bir üst maddede belirtilen amaçlarla VAROL TEKSTİL’un iş ortaklarıyla, tedarikçileriyle,VAROL TEKSTİL’in grup şirketleriyle, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde şartlarda paylaşıldığını/paylaşılabileceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

10.3.     Son olarak alıcı, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme ve bu konuda bilgi talep etme, bu konudaki amacı ve verilerinin kiminle paylaşıldığını bilme/öğrenme, kişisel verilerinde düzeltme yapma, en önemlisi de KİŞİSEL VERİLERİNİN SİLİNMESİNİ VE YOK EDİLMESİNİ (PAYLAŞILAN BİRİMLERİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE) İSTEME ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunu, bu konudaki tüm beyan ve talepleriniBU BELGEDE YAZILI İLETİŞİM YOLLARINDAN BİRİYLE İLETMESİ HALİNDE talebinin en geç 30 gün içinde neticelendirileceğini bildiğini, kabul ve beyan eder.

11.  DİĞER HUSUSLAR VE TEYİTLER

11.1.                   Ön bilgilendirme, satış sözleşmesi, Yönetm